Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Üsteğmen
    Konukluğun hayırlı olsun Garibim ..Bol sorulu bir hafta geçirmen dileği ile...
    eyvallah.. futbolcu kardeş...

Bir kaç soru sorayım.....
    Mekke medine ve kudüs isimlerini duyduğunuzda aklınıza ilk gelen nedir
    Mekke denince Allah u tealanın azameti, Medine denince Efendimiz aleyhisselamın letafeti, Kudus denince kurtarılmayı beklenen şehir aklıma geliyor kısaca....

İslamın hakim olması için izlenecek metod nedir sizce
    İslamın hakimiyeti ancak müntesiplerinin ilim, irfan, takva ve cesareti ile olur.....İslamı fert bazında yaşayacağızki büyük devleti Allah nasip etsin....İslam Şeriati ekmek gibi su gibi nimettir....Allah her topluma bunu nasip etmez.... bu sorudan maksat parti pırtı meselesiyse ben müslümanların her sahada desteklenmesi taraftarayım....kimi medreseleriyle kimi okullarıyla kimileri parti hizmeti ile vs... vs...

Ömrunuzun yarisini zengin, diger yarisinida fakirlikle gecireceginizi bilseniz ve secim hakkiniz olsa... Omrunuzun hangi yarisinda (Genclik ve yaslilik) zenginligi ve hangi yarisinda fakir gecirmeyi isterdiniz? Ve neden?
    bu halleri yaşamadan cevaplamak çok afedersin bekara karı boşamak gibi olacaktır.. en güzeli şudurki.... EFendimiz aleyhisselam şöyle dua buyurdular.." Allah ım azdıracak zenginlikten isyan ettirecek fakirlikten sana sığınırım." ... şuda var.. günde 3 öğün yemeği bulunan islamda zengin saylıyor diye biliyorum...

Dostluk ve arkadaslik iliskileri nasil olmalidir ?
    dost bulmak çok ama çok zor.. belki arkadaş bulunur.... dost dediğimiz kişilere bence arkadaş sınıfındadırlar.. başka dost Medineye hicret eden Muhacire malının yarısını verendir.. bizdede bu hal olmadığı için başkalarına belki arkadaşızdır...

Gunumuzdeki erkek kiyafetlerini (tesetturunu) islama gore nasil degerlendirirsiniz ?
    maalesef bu konuda müslüman erkeklerin alacağı bayağı bir mesafe var.....cami imamlarımızın şart yokken kravat takması bile işin neresinde olduğumuzu anlatır harhalde...
    Son olarakda en çok sevdiğin fikrayı bize anladırmısın.....
    aklıma gelince anlatırım...

Kolay gelsin....
    sağolasın...

Üsteğmen
    1.Hayattaki keşkelerin ve iyiki yaptım dediğin önemli anlar nelerdir?
    İslamda keşkenin olmadığını bilerek tabiki keşke hiç günah işlememiş olsaydım....

[QUOTE]2.Eğitim sistemimizin verdiği eğitim ve öğretimden memnun musunuz? Aile içi eğitim, okul öncesi ve okul eğitimi olarak neler yapılabilir? [QUOTE]
    hangi müslüman bu sistemden memnun olurki... çevresinde veya ailesinde Allah diyen olmasa bu sistem ilkokuldan çocuğu alır üniversitede ateist olarak bırakır... Müslüman erkekler dini alt yapılarını muhakkak almalılar eğitimlerine daha sonra devam etmeliler... ikisini bir arada yürütene helal olsun derim...bozuk sistemden dolayı kız çocukalrının evde yoksa medrese eğitimi almalarını isterim...

4.Sizi çok etkileyen bir Ayeti yazınız.?
    Tin suresinin son ayeti...

5.Hayat felsefenizi ifade eden, çok etkilendiğiniz bir sözü yazabilir misiniz?
    çıraklık yapıyorken bir işyerine malzeme almak için gitmiş idim.... bekliyorken duvarda asılı olan dörtlük beni çok etkilemişti...

kimler geldi buraya, neler neler istediler
    hepside bırakıp bu dünyayı gittiler
    sen hiç gitmeyecek gibisin değilmi
    yaaa.. onlar da senin gibiydiler....

6.Etkilendiğiniz ve örnek altığınız, tarihten, günümüzde yaşayan veya ailenizden bir kişilik var mı?
    Rahmetli Hocam gördüğüm en kıymetli örnekliğimdir...

7.Forumumuzda en çok dikkadinizi çeken, sizi en çok etkileyen isimler kimler?
    herkez heybesinde bulananı aktarmaya çalışıyor...iyi niyet ile... ahmet diye bir abimiz vardı...hapis hatıralarını yazıyordu...

8.Okuduğunuz kitabın varmı yazarı nedir? İçinde geçen, etkilendiğiniz bir cümleyi bizimle paylaşır mısınız?
    şu an için yeni bir kitaba başlamadım... başlar ve dikkatimi çeken bir cümle olursa yazarım....İhya u Ulumuddini okurken.. yalan bahsinde yalanın kalpte siyah bir iz bıraktığını okumuştum... Allah uzak etsin bizi..

9.Türkiye’de ve Dünyada gelişen ve tepki duyduğunuz olaylardan bahseder misiniz?
    takip etmeye çalışıyorum.. çaresizlik yıpratıyor...Allah affetsin bizi....

10.En sevdiğiniz yemekler nelerdir ve hangi yemekleri yapmayı biliyorsunuz?
    tavuklu pilav en has yemeğim...

11.Güzel bir fıkra bizimle paylaşırmısın?
    daha sonra İnşaAllah..

12Unutamadığın ve paylaşmakta sakınca görmediğin bir anını bizimle paylaşırmısın?
    unutamadığım demiyeyimde hadi şunu anlatayım.... en son (2011) bu hac ziyaretimde Mescidi Nebide öğlen namazı akabinde ikindiye kadar mescidde oturmaya karar verip vermem vermeme aşamasındayken... karnım aç dışarı çıkmam lazım.. çıkarsam ikindiye kadar gelemem.. oturmakta istiyorum mescidde.. neyse namaz bitti... ben sırtımı dayadım duvara... oturmak istiyorum ama karnım aç dediğim gibi ...otursam rahat bırakmıyacak beni.. tam bu düşüncedeyken bir Allah ın kulu geldi tam bir avuç taze ceviz avucuma bıraktı.. bende afiyet ile yedim arkasından birde zemzemi içtim.. çok şükür dışarı çıkmama gerek kalmadı.....
    bunada gülün...
    yine bir umre ziyaretimde otelden çıktım mescidi nebiye 250-300 metre kala beni öyle bir hıçkırık tuttuki bu yaşıma kadar böylesini hiç yaşamadım.. kendimi tutamıyorum alanen hııık diye ses çıkarıyorum... namz vaktinede az kalmıştı.... mescide 15-20 metre kala Allah ım böyle girer isem insanları rahatsız edeceğim bana yardım et diye dua ettim yürüyorken.. tam mescide adımımı attım hıçkırık gitti çok şükür.. neyse namaz bitti bir dahaki vakit için dedimki bir abdest alayım geleyim dedim... adımı çıkarttım avluya tekrar başlamazmı.. o halde gittim abdestimi tazeledim birazda su içtim abdest alıyorken çok şükür tamamen bitti...
    Hacca gitmeden Vehhabilere o kadar atıp tutturduktan sonra minada onlarla 3 gün kalmayı daha sonra anlatırım

Üsteğmen
    Hayata bakış açınız nedir acaba?
    şöyle özetliyeyim... her müslüman gibi.. İstikbalden anladığım mobilya markasından öte ahiret ve sonsuzluk alemidir... burda takılmamaya ve gönül bağlamamaya çalışıyorum.. bu müsküman yatsın uyusun demek değildir...kısaca mercedese binerken eşek üstündeymiş gibi hissetmem gerektiğini bilmeye çalışıyorum.. nede olsa eşek mersedese binse yine eşektir değilmi ...
    45 senedir yerde yatar yerde kalkarım....

Alıntı garibim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyle özetliyeyim... her müslüman gibi.. İstikbalden anladığım mobilya markasından öte ahiret ve sonsuzluk alemidir... burda takılmamaya ve gönül bağlamamaya çalışıyorum.. bu müsküman yatsın uyusun demek değildir...kısaca mercedese binerken eşek üstündeymiş gibi hissetmem gerektiğini bilmeye çalışıyorum.. nede olsa eşek mersedese binse yine eşektir değilmi ...
    45 senedir yerde yatar yerde kalkarım....
    Allah razı olsun Rabbim sizi cennet ehlinden eylesin sizin şefaatinde bizleri de cennet ehlinden eyleysin...

Üsteğmen
    Konukluğun hayırlı olsun garibim
    eyvallah kardeşim...

Bende bir kaç soru sormak istiyorum.
    "arab kökenli lakin Allah indindeki üstünlüğün takva ile olduğuna inanan,"

Bu cümleyi anlayamadım. Forum genelinde bir hatamızmı oldu yada reelde bu tür sorunlarla karşılaştığımız içinmi yazıldı.
    Estağfirullah... bir şey düşünürek yazmadım... yanlış anlaşılmasın....

Sence forumumuzu diğer forumlardan ayıran özellikleri neler.
    dizaynı güzel ve anlaşılır olması diyeyim..

Forumumuzda şöyle olsaydı daha iyi olurdu diyebileceğin bir şey varmı.
    daha sonra cevaplayayım nasipse...

Forumumuzda ve gerçek hayatta bizlere tavsiye edebileceğin şeyler varmı.
    haddime düşmemiş böyle bir şey ama... ben son 3 senedir bir islami forumda sık sık yazıyordum... gördümki müslüman gençler
    kapılmamaları gereken akımlara kapılmışlar...alimler bir şey ifade etmez olmuş... İmamı Azamda adam bende adamın diyen zihniyetler
    çoğalmış...meallerden kendilerine din icad etmeye çalışanlar çoğalmış..... hiç bir ilmi yeterliliği olmamasına rağmen hüküm çıkartmak gibi canını tehlikeye atacak kadar şaşırmış insanlar türemiş... İslamın 1400 yılı boyunca olmamış uygulanmamış biçimde görüşler ortaya atılmış ve müslüman gençlere yutturulmuş... nasıl düzeltilir şu an için bilmiyorum demekle yetineyim...

Yaşadığımız son zamanlarda dünya müslümanlarının çektiği sıkıntıları üzülerek izliyoruz. Hem Türkiye yi hemde arap dünyasını tanıyan biri olarak sence nerede yanlış yapılıyor. Düzeltilmesi adına neler yapılabilir.
    buna yarı bir konu açmak daha iyi olur..vereceğim cevaplar bu konuyu farklı mecraya götürebilir....

Tuğgeneral
    Alıntı garibim Nickli Üyeden Alıntı
    buna yarı bir konu açmak daha iyi olur..vereceğim cevaplar bu konuyu farklı mecraya götürebilir....
    İnş başka bi konuda okuma fırsatımız olur. Allah razı olsun garibim

Yönetici
    Alıntı garibim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

haddime düşmemiş böyle bir şey ama... ben son 3 senedir bir islami forumda sık sık yazıyordum... gördümki müslüman gençler
    kapılmamaları gereken akımlara kapılmışlar...alimler bir şey ifade etmez olmuş... İmamı Azamda adam bende adamın diyen zihniyetler
    çoğalmış...meallerden kendilerine din icad etmeye çalışanlar çoğalmış..... hiç bir ilmi yeterliliği olmamasına rağmen hüküm çıkartmak gibi canını tehlikeye atacak kadar şaşırmış insanlar türemiş... İslamın 1400 yılı boyunca olmamış uygulanmamış biçimde görüşler ortaya atılmış ve müslüman gençlere yutturulmuş...
    Allah C.C razi olsun insallah..uzun zamandir benide üzen bir konu

''İstanbul'' güzelliğini verene kurban olduğum nazlı çiçeğim...:cck

Üsteğmen
    Alıntı aKRa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah C.C razi olsun insallah..uzun zamandir benide üzen bir konu

amin cümlemizden....islami bir forumda... Yaratılmışlar içerisinde Peygamber Efendimiz aleyhisselamdan daha üstün bir varlık varmıdır diye sormuş idim.... o kadar kişi içerisinde yalnız 1 kişi yoktur cevabını verdi..... gerisi yoktur diyemedi.... siz artık diğer meseleleri tahmin edin...

Süper Moderatör
    Nereden
    Almanya
    Elinize saglik cok sag olun sizler bu sormus oldugunuz sorular icin cok sag ol sen Garibim abim bu vermis oldugun güzel cevablar icin.

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123